Artykuły, porady, opinie

Dział który może okazać się pomocny w doskonaleniu własnego warsztatu wędkarskiego, w założeniu ma także stanowić źródło wiedzy z tematów jemu bliskich. W formie artykułów poruszane są w nim między innymi tematy związane z technikami połowu, wykorzystywanym sprzęcie wędkarskim, opisem łowisk morskich oraz wielu innych ważnych dla wędkarza kwestii.

Czytaj

Organizacja własnych wypraw wędkarskich do Norwegii

W tym dziale prezentujemy czym kierujemy się organizując nasze wyprawy wędkarskie do Norwegii, w jaki sposób wybieramy łowiska, czym kierujemy się przy wyborze miejsc zakwaterowania, no i także czym pływamy.


Czytaj

Nasze wyprawy wędkarskie

W dziale znajdują się relacje z naszych ostatnich wypraw wędkarskich do Norwegii. Obejmują między innymi towarzyszące im przygotowania, efekty wędkarskie tych wypraw, jak i ciekawe zdarzenia które miały na nich miejsce.Czytaj

Norweskie łowiskaŁowiskoPodczas planowania naszej wyprawy wędkarskiej do Norwegii, najważniejszym staje się wybór łowiska, od niego przecież w głównej mierze zależeć będą nasze wyniki.
 
Chociaż w wędkarstwie nie ma reguł, powinniśmy wybierać  głównie te łowiska, które  charakteryzują się ciekawym, mocno zróżnicowanym dnem, obfitującym w dużą liczbę podwodnych górek, stoków, blatów, spadów.
Dobrze także jeśli nasze łowisko będzie znajdowało się blisko otwartego morza i dodatkowo będzie osłonięte od wiatru wyspami czy górami, umożliwiając nam tym samym wędkowanie nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jak się okazuje jest to czasami decydujący warunek udanej wyprawy.

Znamy historie zaprzyjaźnionych ekip, które ze względu na silny wiatr, nie były w stanie wędkować praktyczne w całym okresie swojego pobytu. Było to częściowo efektem pecha, na pogodę wpływu przecież nie mamy, ale również niezbyt szczęśliwego wyboru łowiska, które w tym przypadku było praktycznie w pełni otwarte na wiatr, a także wyboru zbyt małych łodzi.  Na wybór dwóch ostatnich wpływ już  mamy.

MapaDokonując oceny łowiska warto je sprawdzić korzystając z map batymetrycznych. 
Jeśli nie mamy do nich dostępu, na stronie znajduje się link do norweskiej strony internetowej, która nam to umożliwi.