1

Temat: Belona gdzie i kiedy.

Kiedy i gdzie można wybrać się na belonę w okolicy Oksywia.

Takie pytanie zadał internauta.

Może uda nam się wspólnymi siłami stworzyć mapę najlepszych łowisk belony na zatoce puckiej.

2

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Na Belonę z brzegu polecam odcinek od Babich Dołów do Oksywia aż za torpedownie, okolice miejscowości Osłonino, oraz  Jurata w okolicach mola.

3

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Jurata Rezydencja Prezydencka niestety brak możliwości łowienia z brzegu ale na odcineku od Juraty do Helu zawsze coś da fajnego. Polecam troling z łodzi co roku sprawdza sie rewelacyjnie

4

Odp: Belona gdzie i kiedy.

wieści niosą że pierwsze belony padły w okolicach Helu w przyszłym tygodniu czas zacząć sezon smile

5 (edytowany przez zena 2013-05-20 13:29:51)

Odp: Belona gdzie i kiedy.

co z Belonami ? czy ma ktoś świeże informacje o pojawieniu się ryb w zatoce Gdańskiej ? pogoda i temperatura wskazuje że Belony powinny już zaczynać brać na tarliskach.

fish napisał/a:

wieści niosą że pierwsze belony padły w okolicach Helu w przyszłym tygodniu czas zacząć sezon smile

i cisza?

6

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Wczoraj byłem na plażach Osłonino i Rewa, na razie efektów brak.

7

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Belonek jest na razie bardzo malo, wszystko w tym roku sie chyba pokrecilo przez ta dluga zime, trzeba czekac. Wedlug mnie w przyszlym tygodniu powinno sie cos ruszyc,  zobaczymy. Macie jakies namiary na lajby plywajace w okolicach Juraty ?

8

Odp: Belona gdzie i kiedy.

mogę z organizować wyprawę na belony mam dostęp do szybkich łodzi motorowych jedna stoi w Jastarni nadaje się idealnie na belony trzy stoją w Władysławowie i pływają  na dorsze chętnych na wspólna wyprawę zapraszam cos wymyślimy pisać na meila tomfish@wp.pl

9

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Najnowsze wieści z wędkarskich wypraw na belony w zatoce Gdańskiej. 
W piątek w okolicach Jantaru znajomi złowili z łódki po kilkanaście belon rekordzista miał ich 25 szt.
W sobotę belony brały chimerycznie zła pogoda i deszcz i wiatr skutecznie utrudniały wędkowanie złapano po kilka belon i wrócono szybciej do portu

10

Odp: Belona gdzie i kiedy.

dzisiaj złowiono po kilkanaście belon w okolicy portu w Jastarni, woda jest nie równo nagrzana i ryba trzyma się tam gdzie jest najcieplejsza. Ja biorę motorówkę płynę z ekipą w czwartek smile

11 (edytowany przez fish 2013-05-31 12:16:06)

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj wypłynęliśmy z Jastarni motorówką „Mati” na belonę. Niestety od razu bosman z Jastarni poinformował mnie, że przyleciał miłościwie nam panujący Prezydent i strefa nr.4 jest całkowicie zamknięta a tam właśnie są najlepsze łowiska belon. No, ale trudno łowiliśmy na granicy strefy i tam z rana brały najlepiej, w sumie złowiliśmy po kilkanaście szt. każdy najlepszy miał chyba ponad 20szt. (przypominam, że limit zabranych belon to 5 szt. na osobę za przekroczenie limitu są surowe kary finansowe). Wyprawa raczej udana, choć ok. godziny 15 zerwał się wiatr i nagonił sporo glonów, co skutecznie nas zniechęciło do dalszego połowu na pewno w przyszłym tygodniu zrobimy powtórkę może na lepszym łowisku smile

12

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Poniżej link określający strefę przy rezydencji Prezydenta RP, może okazać się pomocna.

http://wikimapia.org/4737356/pl/Strefa- … C3%B3wstwa

13

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Parę ciekawostek z ostatniej wyprawy kolegów. Na zatoce koło prezydenta ładnie połowiono belony niektórzy złowili nawet ok 50 szt. przy okazji złowiono również troć i okonia morskiego. My płyniemy w wtorek, aby tylko pogoda dopisała pozdrawiam

14

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Wczorajsza wyprawa na belony z Lechem to chyba było ostatnia tego sezonu. Złowiliśmy po kilka sztuk, ale belony nie pływały w stadach tylko pływały pojedyncze sztuki mimo fajnej pogody i zaobserwowania paru spektakularnych wyskoków ryb to wyprawę nie można zaliczyć do udanych.
Podsumowanie sezonu Belonowego 2013
To najdziwniejszy sezon, jaki pamiętam. Belony pojawiły się na krótko nie zbijały się w stada tarłowe było ich mało i brały chimerycznie tak naprawdę to kilka dni brały intensywnie ja niestety nie trafiłem w te dni pozdrawiam i do przyszłego roku.

15 (edytowany przez fish 2014-05-22 03:24:28)

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Sezon na belony 2014 otwarty!!
W zeszłym tygodniu popłynęliśmy nową klubową łodzią motorową sprawdzić czy wszystko działa poprawnie i oczywiście zabraliśmy z sobą wędki na belonę / łososia. Popłynęliśmy na klif w Orłowie a tu niespodzianka czterech wędkarzy łowiło ryby stojąc w wodzie po pas. Zaczęliśmy trolingować blaszkami na belonę i po chwili pierwsze belony wylądowały na pokładzie. Belony były ładne same samce niestety byliśmy mocno ograniczeni czasem i po dwóch godzinach musieliśmy wracać do portu w Gdyni, tego dnia złowiliśmy kilkadziesiąt ryb. Ale co ciekawe widziałem jak jeden z wędkarzy łowił na spławik z brzegu belony, łowił tak skutecznie, że na następną wyprawę planuję zabrać spławikówkę i świeżego śledzia i popróbować tą metodę.
Pozdrawiam fish

16

Odp: Belona gdzie i kiedy.

Już niedługo sezon na belonę się zacznie więc może warto wznowić temat.
U nas przede wszystkim łowimy na blachy podobne do trociowych jednak widziałem osoby łowiące belony na spławik .